Stránky

8.2.2018

DBK PARTNERS, advokátní kancleář, s.r.o. byla za rok 2017 vyhlášena velmi doporučovanou advokátní kanceláří v oblasti „Česká firma na mezinárodních trzích“

30.10.2017

Jednostranné zvyšování nájemného bytu podle nového občanského zákoníku vs. regulované nájemné.

Mohlo by se zdát, že nová právní úprava jednostranného zvyšování nájemného bytu pronajímatelem nevyvolává v praxi přílišné komplikace z hlediska výkladu. V některých případech však může být i toto zvýšení komplikované.

4.10.2017

Whistleblowing – oznamování protiprávní činnosti – může být pro společnost značným přínosem. Oznamovatelé nekalého jednání ale zatím u nás čelí velkým rizikům.

Wistleblowing je anglický, obtížně přeložitelný pojem, který doslova znamená pískání na píšťalku (ve smyslu pískání faulu) a jímž se v přeneseném významu rozumí oznamování nekalého jednání. Z hlediska práva jde především o ochranu takového oznamovatele, protože bez ní může skončit nedobře. A v Česku také mnohdy tak končí. Často přijde o práci, přestože se potvrdí závažnost i pravdivost jeho oznámení.

21.8.2017

Nejasnosti v insolvenčním řízení: jak správně uplatnit náhrady nákladů nalézacího řízení.

24.3.2017

O zákonu o sociálním bydlení se stále vedou spory, ale některá jeho specifika už známe. Jedním z nich je konec ubytoven - nejpozději do roku 2022. Soukromí vlastníci nemovitostí se však budou moci podílet na vzniku socíálního bytového fondu. 

4.8.2016

Odborný článek pro EPRÁVO.CZ Digital na téma "Korporátní maska a její sejmutí" vypracoval Mgr. Konstantin Lavrushin, spolupracující advokát DBK Partners.

8.7.2016

Celý článek "10 otázek pro... Vladimíru Knoblochovou" si můžete přečíst zde

8.7.2016

Celý článek "10 otázek pro... Ondřeje Davida" si můžete přečíst zde

27.6.2016

Článek na téma "Služebnost týkající se vzhledu nemovitosti" publikoval Mgr. Přemysl Drvota, spolupracující advokát.

22.6.2016

Článek pro magazín EPRÁVO.CZ na téma "KNOW-HOW po rekodifikaci" publikoval Mgr. Konstantin Lavrushin, spolupracující advokátka DBK Partners